Foto z finałów

W zakładce galeria szukajcie Mecze finałowe - tam umieścicliśmy fotografie dotyczące otwarcia i rozgrywek finałowych XX Turnieju.


A jednak XX Turniej

Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że rozgrywany obecnie Turniej jest XX, a nie jak wszyscy sądzili XIX. W związku z tym jak wiecie udało się nam stworzyć nowy baner turniejowy oraz przygotować skromne wydawnictwo traktujące o historii Turnieju jako całości. Zebraliśmy tu wszystkie dostępne informacje i zdjęcia dotyczące wszystkich XX Turniejów. Życzymy miłej lektury.
Czas na finały

Uwaga szczegółów dotyczących rozgrywek finałowych prosimy szukać w zakładce Finały


XIX Turniej Nauczycielski
w Piłkę Siatkową Drużyn Mieszanych wystartował.

Już jak co roku na jesień rusza nowa edycja siatkarskiego turnieju nauczycieli powiatu bytowskiego.

W tym roku do gry w turnieju zgłosiło się 9 drużyn. Są to:
LO Bytów, SOSW Bytów, SP 2 Bytów, ZSP Bytów, SP 5 Bytów, G 2 Bytów, ZS Lipnica, ZS Borzytuchom, ZSRCKU Łodzierz

Tak prasa pisała o naszym ostatnim Turnieju.W meczu finałowym o zwycięstwie bytowskiej "dwójki" nad ZSP II Bytów zadecydował grany na przewagi tie-break. Nauczyciele rozgrywki podsumowali na gali w Kołczygłowach. Od kilku lat nauczycielski turniej im. Barbary Pliszki rozgrywany jest w formie ligi. Przystąpiło do niej 11 ekip. Od października grały one systemem każdy z każdym. Na prośbę drużyn ZSP Miastko i ZSP Bytów zmieniono dotychczasową formułę wyłaniania najlepszych ekip. Tym razem 6 zespołów z czołowych miejsc po rundzie zasadniczej rozegrało 2 półfinały. Zespoły z dwóch pierwszych miejsc zostały rozstawione, pozostałe ekipy dolosowywano. Turnieje półfinałowe rozegrano 5.05. w Kołczygłowach i Bytowie. Ich zwycięzcy szybko się dogadali i już 4 dni później w Kołczygłowach zagrali o pierwsze miejsce. Mecz SP 2 (w rundzie zasadniczej 8 zwycięstw i 2 porażki) i ZSP I Bytów (7 zwycięstw i 3 porażki) od początku był bardzo zacięty. Przy stanie 2:2 w setach w piątym po grze punkt za punkt siatkarze z "dwójki" odskoczyli na 3 "oczka" (10-7, 11-8), ale nauczyciele z ul. Sikorskiego odrobili stratę i, mimo że SP 2 dwukrotnie wzięła czas, wyszli na prowadzenie 14-12. Nie wykorzystali jednak piłki meczowej i po długiej grze na przewagi ulegli zawodnikom z "dwójki" 17-19. Jest to trzeci triumf tej szkoły w historii rozgrywek (wcześniej w 2000 i 2003 r.).
12.05. także mecz o 3 miejsce rozstrzygnął się w 5 setach. W tie-breaku ZSP Miastko prowadziło już 12-8, a mimo to zwycięstwo przypadło bytowiakom z G 2. Ostatni pojedynek ligi rozegrano 14.05., dwie godziny przed uroczystością podsumowania turnieju. Po trzysetowej walce 5 lokatę wywalczył ZSRCKU Łodzierz, szóstą zajął ZSP I Bytów.Pełniący rolę gospodarza kołczygłowianie (zwycięzcy sprzed roku) na podsumowującą galę zaprosili drużyny do GOK-u. Po występach artystycznych w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły najlepszym ekipom i zawodnikom nagrody wręczali starosta Jacek Żmuda-Trzebiatowski, radny gminy Kołczygłowy Piotr Borkowski i dyrektor szkoły w Kołczygłowach, Piotr Zaborowski. Tradycyjny baner imprezy kołczygłowianie przekazali zawodnikom SP 2, którzy w przyszłym roku szkolnym zorganizują kolejne zawody.
materiał z ,,Kurier Bytowski".

Nasi sponsorzy